Stan zapalny, obrzęk, świąd i pieczenie okolicy odbytu u 3-latka

Witam od około miesiąca leczymy stan zapalny, obrzęk świąd i pieczenie okolicy odbytu oraz od brzegu pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym u mojego syna który ma 3 lata. Początkowo na pośladkach grudki wypełnione płynem surowiczym. Leczony tridermem i detreomycyną 2% ustąpiły jedynie zmiany na pośladkach, wizyta u dermatologa 2 tyg temu flumycon 100 1x1 i clotrimazolum krem. Minimalna poprawa. Poproszę o podpowiedź jakie badania mogę wykonać aby pomóc dziecku W rozmazie krwi 11 monocytów.

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności radziłabym wykluczyć obecność owsików.
Pozdrawiam