Stan zapalny żołądka i stosowanie leków a ciąża

Mam stan zapalny żołądka, przyjmuje lek nolpaza od kilku miesięcy oraz od tygodnia debridat. Zrobiłam ponownie test i wyszedł pozytywny. Jaki jest wpływ tych leków na dziecko i czy powinnam je tymczasowo odstawić? Ze względu na weekend z lekarzem rodzinnym oraz ginekologiem będę mogła się skontaktować dopiero w poniedziałek

Radziłbym jeśli stan zapalny w błonie śluzowej żołądka nie jest duży, nie ma Pani nasilonych objawów tego stanu zapalnego, dla bezpieczeństwa płodu odstawić te leki. I oczywiście skonsultować się ze swoim ginekologiem prowadzącym.