Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stana po udarze i stosowanie leków

Witam. Moja babcia jest po czwartym udarze. To tak wstępnie. Otrzymuje lek, który zażywa rano ACIPREX 10 mg na lepsze samopoczucie. Także źle sypia wiec dostała lek ZOLPIC 10mg, po całej tabletce - bez kontaktu, pół tabletki słaby efekt. Teraz otrzymała lek na noc RISPOLEPT 1 mg (dla mnie to psychotrop a nie lek nasenny). Moje pytanie brzmi: czy lek acipreks i lek rispolept mogą być zażywane jednocześnie i czy ten lek może być traktowany jako lek nasenny? Dziękuję za szybką odpowiedz.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Jako leki nasenne u osób starszych i nie tylko, stosuje się raczej trazodon. Rispolept nie jest najlepszym pomysłem jako lek tylko nasenny, i raczej jest stosowany w przypadku towarzyszącego pobudzenia, objawów wytwórczych itd., które "lubią" występować w nocy
Aciprex należy do leków nowej generacji i jest stosunkowo bezpieczny nawet u osób starszych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy