Starania o dziecko a stosowanie leków Vissane i Pabi-Dexamethason

Witam od konca czerwca bralam vissane zostalo mi 9 tabletek,wczoraj bylam u lekarza kazal brac do konca czekac na miesiaczke i zapisal inne ale wczoraj zapomnialam wziasc vissane wiec moje pytanie czy moge juz zakonczyc branie vissane i czekac na miesiaczke? drugie pytanie brzmi czy lek PABI-DEXAMETHASON jest bezpieczny?staramy sie o dziecko i lekarz po vissane zapisal ten i inny lek ale w internecie przeczytalam ze to lek na sterydach bardzo silny i bardziej zwiazany z chemioterapia?co dalej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dexametazon to steryd. O tym z jakiego powodu został Pani przepisany i czy na pewno powinna go Pani brać, proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem. Proszę kontynuować przyjmowanie Visanne wg zaleceń lekarza prowadzącego.