Stężenia hemoglobiny i hematokrytu

Witam, jestem kobietą, mam 29 lat. Niepokoją mnie moje wyniki badań: żelazo 201,00 ug/dl, hemoglobina 15,40 g/dl, hematokryt 45,1 %. W dzieciństwie przechodziłam mononukleozę. Czy to może również wpłynąć na powyższe wyniki. Pozdrawiam

Witam! Stężenia hemoglobiny i hematokrytu są prawidłowe, choć bliskie górnej granicy normy. Stężenie żelaza jest rzeczywiście nieco podwyższone i wymaga to rozszerzenia diagnostyki - oznaczyć należy również TIBC, stężenie ferrytyny. Istotne jest również w jakich warunkach wykonane było badanie - czy w stanie zdrowia czy choroby, czy cierpi Pani na jakieś choroby przewlekłe etc. Pozdrawiam