Stosowanie antybiotyku Bioracef przy antykoncepcji Dionelle

Kiedy przyjęłam 5. tabletki z blistra Dionelle , zaczęłam brać antybiotyk Bioracef, substancja czynna to cefuroksym. Przestałam przy 11. tabletce blistra. Po antybiotyku miałam stosunki jednak żaden nie był zakończony w pochwie. Krwawienie z ostawienia powinnam dostać 2 dni temu. Chciałabym dodać, iż 10 miesięcy temu krwawienie z ostawienia nie wystąpiło jednorazowo,, potem było normalnie.Czy powinnam zmienić tabletki antykoncepcyjne, gdyż czytałam ze cefuroksym nie obniża skuteczności tabl.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zastosować odpowiednie dalsze postępowanie. Być może warto byłoby zrobić przerwę i dopiero wtedy powrócić do tych samych lub innych tabletek.