Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a zaburzenia metabolizmu

Czy leki antykoncepcyjne mogą wpływać na nasz metabolizm, a konkretniej, całkowicie hamować trawienie? Mam problemy z żołądkiem, ale odżywiam się zdrowo, a mimo to mam mnóstwo negatywnych objawów, jak zmęczenie, nudności, nerwowość, okropne bóle brzucha. A po ostatnim komplecie tabletek nie dostałam wcale okresu. dodam, iż to niemożliwe, żebym była w ciąży. Czy powinnam natychmiast odstawić leki? Do lekarza idę za 2 tygodnie.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Problemy z układem pokarmowym nie muszą mieć podłoża hormonalnego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy