Dieta a antykoncepcja

Witam. Chciałabym zastosować dietę 1000 kalorii. Stosowałam ją już raz i przyniosła rezultaty. Wtedy nie brałam jednak żadnych leków. Teraz biorę. Czy branie leków przeszkodzi lub utrudni mi zrzucanie zbędnych kg? Są to leki antykoncepcyjne i ziołowe leki na trawienie. Chciałabym też zapytać o wpływ leków psychotropowych na masę ciała i co zrobić podczas ich brania aby nie zwiększyć swojej wagi?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jeśli oprócz hormonalnych środków antykoncepcyjnych i ziołowych leków trawiennych stosujesz inne leki powinnaś udać się do dietetyka, ponieważ dieta o zawartości 1000 kcal musi być odpowiednio dobrana pod względem składników odżywczych. Leki mogą zaburzać wchłanianie składników i odwrotnie pokarmy bogate w węglowodany i tłuszcz również mogą powodować nieprawidłowe działanie leków. Leki psychotropowe spożywane razem z posiłkiem bogato-tłuszczowym mogą spowodować wystąpienie zaburzeń świadomości, spadek ciśnienia tętniczego oraz drgawki. Pokarmy bogato-węglowodanowe u większości pacjentów hamują i zmniejszają wchłanianie leków z przewodu pokarmowego, co może spowodować brak efektu leczniczego. Dlatego tak istotna jest wiedza na temat pokarmów i prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dodatkowo im dieta jest mniej kaloryczna, tym trudniej dobrać odpowiednie produkty, tak aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w prawidłowych ilościach, dlatego lepiej nie odchudzać się na własną rękę, ale udać się do specjalisty.

Pozdrawiam.