Stosowanie Colon C na zaparcia a wchłanianie witamin

Dzień dobry.Mam pytanie czy jak bede zażywał colon c na zaparcia i stosował vitaminy d , b12 w tabletkach, kwas foliowy 5 mg to bede się wchłaniać?czy colon c bedzie ograniczał wchłanianie tych leków?

Wchłanianie tych składników może być zmniejszone w wyniku stosowania suplementu bogatego w błonnik i bakterie kwasu mlekowego - jednak zakładając, że spożywa Pan urozmaiconą i prawidłowo zbilansowaną dietę nie powinien Pan obserwować problemów z niedoborami tych składników. Warto także zwrócić uwagę na naturalne źródła błonnika występujące w diecie i w ten sposób uregulować pracę przewodu pokarmowego - długofalowo naturalne rozwiązania są zawsze lepsze dla organizmu aniżeli podawanie suplementów diety czy farmaceutyków. Dieta bogata w błonnik pochodzący z pełnoziarnistych zbóż, warzyw i owoców w połączeniu z dużą ilością płynów powinna być zupełnie skutecznym środkiem wspomagającym pracę jelit.