Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Colon C na zaparcia a wchłanianie witamin

Dzień dobry.Mam pytanie czy jak bede zażywał colon c na zaparcia i stosował vitaminy d , b12 w tabletkach, kwas foliowy 5 mg to bede się wchłaniać?czy colon c bedzie ograniczał wchłanianie tych leków?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Cała prawda o multiwitaminach

Wchłanianie tych składników może być zmniejszone w wyniku stosowania suplementu bogatego w błonnik i bakterie kwasu mlekowego - jednak zakładając, że spożywa Pan urozmaiconą i prawidłowo zbilansowaną dietę nie powinien Pan obserwować problemów z niedoborami tych składników. Warto także zwrócić uwagę na naturalne źródła błonnika występujące w diecie i w ten sposób uregulować pracę przewodu pokarmowego - długofalowo naturalne rozwiązania są zawsze lepsze dla organizmu aniżeli podawanie suplementów diety czy farmaceutyków. Dieta bogata w błonnik pochodzący z pełnoziarnistych zbóż, warzyw i owoców w połączeniu z dużą ilością płynów powinna być zupełnie skutecznym środkiem wspomagającym pracę jelit.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Colon C stosujemy przez jakiś czas dopóki zaparcia nie ustąpią, przez ten czas wchłanianie składników odżywczych również jest zachowane.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy