Wchłanianie witamin przy kofeinie

W plusz active (i w napojach energetycznych) są witaminy. Jednak jest tam także kofeina, która utrudnia wchłanianie witamin i minerałów. W takim razie, czy te witaminy z plusz active i z napojów energetycznych są wchłanianie, jeśli jednocześnie jest tam (w tych napojach) kofeina?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

witaminy z suplementów wchłaniają się gorzej niż te zawarte w żywności, przy kofeinie wchłonie się ich jeszcze mniej. Dlatego przy suplementach mamy informację, że nie zastępują one prawidłowej diety, a stanowią uzupełnienie.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. W przypadku stosowania suplementów diety witaminy i składniki mineralne są gorzej przyswajalne. Zachęcam do przestrzegania pełnowartościowej i zbilansowanej diety.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska