Napój typu cola a zdrowie

Witam. Jaką ilość dziennie cola cherry można spożywać nie obawiając się o swoje zdrowie.

Dzień dobry!

Spożywanie takich napojów w nadmiarze może wywołać problemy ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, zgaga itp). Jeśli chodzi o napój Cola, to w jednej szklance znajduje się około 100 kcal.

Zachęcam do spożywania soków owocowych i warzywnych (źródła witamin, minerałów i błonnika) zamiast napojów gazowanych- mają one większą wartość odżywczą.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska