Spożywanie napoju energetycznego przez 14-latkę

Co się może stać gdy moja 14-letnia córka będzie piła codziennie przez 2 tygodnie napój energetyczny i nic poza tym ? Tzn. 250 ml napoju energetycznego przez cały dzień.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam
A dlaczego ma pic ten napój?
To ma byc jedyne zródło pożywienia?
Nie bardzo rozumiem pytanie.

Witam serdecznie,

Napoje energetycznie mogą być niebezpieczne dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci dlatego odradzam ich picie. Dieta dzieci powinna być urozmaicona, aby zapewnić organizmowi niezbędne składniki pokarmowe do rozwoju, dlatego stanowczo dobrym pomysłem nie jest spożywanie przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie takiego rodzaju napoju.

Pozdrawiam

 Natalia Ulewicz

Witam,
Szczerze odradzam spożywanie takich napojów. Każdy człowiek,a w szczególności dzieci potrzebują urozmaiconej diety, dostarczającej wystarczającej ilości energii oraz odpowiednich proporcji składników odżywczych, witamin i minerałów. Napoje energetyczne dostarczają ogromne ilości cukrów prostych, co może zaburzać gospodarkę węglowodanową i prowadzić do insulinooporności i cukrzycy. Ponad to napoje energetyczne są źródłem kofeiny. Pani córka może obserwować u siebie objawy, takie jak problemy z zasypianiem, rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, bóle i zawroty głowy. Lista niekorzystnych skutków jest długa.

Pozdrawiam,
Urszula Ignaczewska
www.dietetyknamiare.pl