Musujące preparaty witaminowe

Czy musujące preparaty witaminowe sa ich wystarczającym źródłem?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najlepszym źródłem witamin są składniki pokarmowe dostarczane w diecie. Suplementy witaminowe można stosować ewentualnie jako uzupełnienie. Jeśli jednak nie ma niedoborów witaminowych, stosowanie suplementów jest niewskazane. Hiperwitaminozy także są niebezpieczne dla organizmu i mogą dawać objawy niepożądane.

Witam serdecznie,

Zdecydowanie nie!! Różnego typu suplementy witaminowe mogą być jedynie uzupełnieniem diety. Witaminy w nich zawarte wchłaniają się w niewielkim stopniu. Najlepszym i najłatwiej przyswajalnym źródłem witamin jest żywność. Proszę zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Jedynie w taki sposób pokryje Pan dzienne zapotrzebowanie na witaminy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Preparaty witaminowe są uzupełnieniem diety, wchłanialność ich jest niższa niż z pożywienia.
Nie zastępują prawidłowego żywienia. Pozdrawiam serdecznie.