Suplementy diety w celu lepszego samopoczucia

Witam serdecznie:)Chciałam się dowiedzieć jakie witaminki mogę stosować na dobre samopoczucie.Ostatnio zauważyłam brak chęci do życia a czasami jestem bardzo zestresowana...Bardzo by mi zależało polepszyć moje samopoczucie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Preparaty witaminowe to nie cukierki. Powinny być stosowane w przypadku niedoborów konkretnych witamin. Nie mając informacji dotyczących ogólnego stanu Pani zdrowia oraz chorób przebytych i przewlekłych nie ma możliwości udzielenia rzetelnej porady.

Witam serdecznie,

Najlepszym sposobem na dobre samopoczucie jest zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna. Witaminy najlepiej wchłaniają się w naturalnej postaci czyli z pokarmu. Suplementy diety często działają na zasadzie placebo a ich wchłanialność jest minimalna. Proszę jeść dużo owoców, warzyw, orzechów, różnego rodzaju ziaren i nasion do tego chude mięsa, nabiał, ryby, węglowodany złożone z kasz, razowego makaronu czy brązowego ryżu. Taka dawka witamin, pełnowartościowego białka oraz dobrych węglowodanów z pewnością wpłynie na poprawę samopoczucia. Aktywność fizyczna zaś pobudzi organizm do wydzielania endorfin i doda energii. Powodzenia!!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk