Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplementacja witamin a zdrowie

Czy warto stosować suplementy diety typu 100 witamin w jednej pastylce? Ma to sens? Czy nie ma konfliktów z wchłanianiem?
ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Witaminy i składniki mineralne najlepiej jest dostarczać wraz z codzienną dietą. W ten sposób są one najlepiej przyswajalne i dostępne dla organizmu, ponadto nie grozi nam w tym przypadku ryzyko ich nadmiaru . Niekontrolowana suplementacja może być niebezpieczna, dlatego należy ją wprowadzać tylko w przypadku wskazań lekarza.

0

Witam. Nie warto, badania wykazują, że o wiele lepiej się wchłaniają witaminy z pożywienia, a nie z suplementów. Poza tym preparaty na rynku są różne; suplementy diety nie podlegają pod prawo farmaceutyczne. Zdarza się, że nie zawierają deklarowanych na opakowaniu ilości witamin.

0

Witam,
Suplementy diety są bardzo cenne w dzisiejszych czasach. Szczególnie suplementy naturalne, nie chemiczne (takich jest sporo na polskim rynku). Warto zorientować się które firmy mają dobre suplementy z wchłanialnością rzędu 90% i więcej i właśnie takich używać. Oczywiście "100 witamin" to trochę dużo :), aczkolwiek dobrze skomponowany suplement może zawierać w sobie gamę i witamin i minerałów. Należy pamiętać że jedne i drugie współistnieją w środowisku wręcz nierozerwalnie dlatego w dzisiejszych czasach właśnie takie połączenia są najbardziej polecane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy