Suplementacja witamin a zdrowie

Czy warto stosować suplementy diety typu 100 witamin w jednej pastylce? Ma to sens? Czy nie ma konfliktów z wchłanianiem?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Witaminy i składniki mineralne najlepiej jest dostarczać wraz z codzienną dietą. W ten sposób są one najlepiej przyswajalne i dostępne dla organizmu, ponadto nie grozi nam w tym przypadku ryzyko ich nadmiaru . Niekontrolowana suplementacja może być niebezpieczna, dlatego należy ją wprowadzać tylko w przypadku wskazań lekarza.

Witam,
Suplementy diety są bardzo cenne w dzisiejszych czasach. Szczególnie suplementy naturalne, nie chemiczne (takich jest sporo na polskim rynku). Warto zorientować się które firmy mają dobre suplementy z wchłanialnością rzędu 90% i więcej i właśnie takich używać. Oczywiście "100 witamin" to trochę dużo :), aczkolwiek dobrze skomponowany suplement może zawierać w sobie gamę i witamin i minerałów. Należy pamiętać że jedne i drugie współistnieją w środowisku wręcz nierozerwalnie dlatego w dzisiejszych czasach właśnie takie połączenia są najbardziej polecane.