Jak długo uzupełnia się niedobory witamin po 31-dniowej głodówce?

Witam jak dlugo uzupelnia sie niedobory witamin po 31 dniowej glodowce ? A po glodowce nastepny miesiac jadlem po 100-150 kcal w kolejny 300 kcal w 3 po 500-600 kcal w 4 miesiac 800 kcal w 5 1000kcal teraz jem jakies 1900 kcal palac z tego 600kcal dziennie. Jak uzupelnic niedobory witamin czuje sie slabo takie rozbicie mam lęki slaba koncentracja itd. Czy witaminy olimp multiple sport pomoga ? Ile bym musial je brac slyszalem ze sa najmocniejsze. Od glodowki minelo jakies 5 miesiecy.

Witam serdecznie, długotrwały okres głodówki to czysta destrukcja dla organizmu. W konsekwencji prowadzi do niedoborów w składniki odżywcze (białka, tłuszcze i węglowodany) a także witaminy i minerały. Suplementy diety niestety nie zagwarantują dobrego samopoczucia i kondycji, ich wchłanialność to jedynie 20%, a zawartość często pozostawia wiele do życzenia. (Skład suplementów nie podlega bieżącym kontrolom farmakologicznym). Najlepszą przyswajalność mają składniki zawarte w żywności, dlaczego? W żywności w sposób naturalny tworzone są kompleksy złożone z witamin i minerałów, które wzajemnie wpływają na lepszą wchłanialność do komórek, a tym samym skuteczność. A jeśli już decydujemy się na suplementację to nie multiwitaminą w jednej tabletce, ale osobnymi preparatami, godnych zaufania producentów. Na przyszłość oczywiście polecam zdrową, racjonalną dietę, bogatą w warzywa i owoce. "Skutkiem ubocznym" dobrego odżywiania jest zdrowe ciało i umysł, bezcenne dla młodego człowieka. Życzę dużo zdrowia! Klinika Dobrego Dietetyka