Stosowanie suplementów diety u wegetarianina

Witam, Od około dwóch miesięcy zażywam "FEMAK" głównie dlatego, że brakowało mi magnezu, zaczęłem od niedawna brać również drożdże piwowarskie, wczoraj zamówiłem sobie Olimp Vita min. Multiple Sport. Moje pytanie: Czy można mieszać sobie suplementy diety? Czy może to spowodować jakieś efekty uboczne? Jestem wegetarianinem, stąd tez uzupełnianie organizmu niezbędnymi witaminami i minerałami jest konieczne, tym bardziej, że nie zawsze mam czas, żeby pilnować swojej diety.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
można mieszać suplementy ale należy zwrócić uwagę czy jakieś składniki lub witaminy nie pokrywają się i przekraczają zalecaną ilość.
Pozdrawiam

Drogi Panie!

Stosowanie suplementów, podobnie jak lekarstw powinno się konsultować z lekarzem lub farmaceutą. Nadużywanie tych samych składników może mieć negatywne skutki dla Pana zdrowia, dlatego należy to dokładnie przeanalizować.
Dodam także, że bez wyraźnych wskazań zdrowotnych nie polecam stosowania suplementów diety. Warto jednak naturalnie spożywać większość witamin i składników mineralnych, bowiem spożywane w normalnych produktach spożywczych są znacznie łatwiej przyswajane przez organizm.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl