Stosowanie diety kopenhaskiej przez wegetariankę

Witam, mam na imię Sylwia. Jestem wegetarianką od urodzenia, aczkolwiek kiedyś próbowałam mięso, ale tylko z kurczaka(bo to lekkie mięso), nie zrobiło na mnie jednak wrażenia. Teraz chciałabym zacząć jeść wołowinę, ponieważ chciałabym przeprowadzić dietę Kopenhaską, w której występuje wołowina. Mam pytanie czy mogę przejść na ta dietę, mimo że jestem wegetarianką, czy potrzebowałabym jakiegoś wcześniejszego przygotowania? Czy to mięso może ki zaszkodzić, jeśli tak to w jaki sposób? Czekam z niec

Mięso raczej Pani nie zaszkodzi (zdecydowana większość ludzi spożywa mięso i ma się dobrze). Czasami wegetarianie wprowadzający mięso z powrotem do diety odczuwają pewien dyskomfort - ale jest to zupełnie normalne u wszystkich osób wprowadzających do diety znaczące modyfikacje). Problem jednak stanowi dieta Kopenhaska, która jest raczej niebezpieczna dla zdrowia i nie powinna być stosowana u osób prowadzących wcześniej diety deficytowe i eliminacyjne (a do takich zaliczamy dietę wegetariańską). Radziłabym udać się do specjalisty i razem z nim dobrać odpowiednie do Pani celów, bezpieczne postępowanie dietetyczne.