Jak postępować po zakończeniu diety Kopenhaskiej?

WITAM.GRZESIEK MAM 35 LAT 187 CM ,94 KG. JESTEM PO DIECIE KOPENHASKIEJ, NA KTÓREJ SCHUDŁEM OK 8 KG.PRACUJĘ NA BUDOWIE I NIE WIEM CO JEŚĆ DALEJ ABY NIE PRZYTYĆ Z POWROTEM.PROSZĘ O UŁOŻENIE JADŁOSPISU TAK PRZYNAJMNIEJ NA TYDZIEŃ.DYIĘKUJĘ

Witam Pana,

Zacznę od tego, że bardzo nierozsądnie Pan postąpił zaczynając dietę kopenhaską. Jest to bardzo niskokaloryczna, wyczerpująca organizm dieta wręcz głodówka. Tego typu diety najczęściej kończą się efektem jo-jo i to również Panu grozi. Dziwie się też jak Pan wytrzymał na takiej diecie pracując na budowie. Jest to spory wysiłek fizyczny a jadł Pan bardzo mało.

Powinien Pan w tym momencie ostrożnie wprowadzać pokarmy, stopniowo zwiększać kaloryczność jadłospisu tak aby w jak najmniejszym stopniu przyczynić się do powrotu utraconych kilogramów. Jada Pan mniejsze porcje ale często, unika Pan tłustych potraw oraz węglowodanów prostych. Z czasem musi Pan wrócić do odpowiedniej kaloryczności tak aby pokryć swoją bierną przemianę materii.

Niestety żaden profesjonalny dietetyk nie ułoży Panu diety na podstawie informacji, które Pan podał. Niezbędny jest do przeprowadzenia szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk