Po opisie podejrzewam, że narzuciła Pani sobie zbyt duży reżim dietetyczny. Nie doprowadzi to do utraty masy ciała, a jedynie do spowolnienia metabolizmu. Proponuję udać się do dietetyka, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i pomiarów, ułoży dopasowany do Pani jadłospis.
Witam Panią,
Brak spadku wagi spowodowany jest zbyt drastyczną dieta a nie brakiem wypróżnień. Uważam że nie dostosowała Pani kaloryczności jadłospisu do Pani potrzeb. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może kojarzyć się z głodówką. mniej nie zawsze znaczy lepiej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych.
Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co zrobić, by codziennie wypróżniać się? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Przybieranie na wadze i mała ilość przyjmowanych kilokalorii – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co spowodowały przytycie i problemy z odchudzaniem? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wypróżnianie raz w tygodniu – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Dieta i ćwiczenia dla 26-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta na problemy z zaparciami – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Przewlekłe zaparcia u 22-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta 1500 kcal a hipercholesterolemia – odpowiada Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
- Jak schudnąć ok.30 kg? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co zrobić, żeby rano wypróżniać się? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)