Stosowanie antykoncepcji hormonalnej, długie krwawienie a ryzyko ciąży

Witam. Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne (oczywiście rozpoczęłam je brać wraz z 1 dniem miesiączki) wieczór przed dostaniem okresu kochałam się z chłopakiem. Był to seks przerywany ale przecież to nie jest sposób na atykoncepcje. Teraz biorę tabletki a moje krwawienie na następny dzień było bardzo duże i trwało ok 2 tygodnie. Czy jest możliwość że jestem w ciąży ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku prawidłowego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Utrzymujące się przez 2 tyg. krwawienie wymaga jednak wyjaśnienia przyczyny, dlatego sugerowałbym kontakt z ginekologiem.