Stosowanie baniek próżniowych u dzieci w celu nabierania odporności

Dzień Dobry Ostatnio czytałam, że niektórzy rodzice stosują bańki próżniowe w celu poprawy odporności dzieci. Bańki stawiają wieczorem a następnego dnia wychodzą z dziećmi na spacer a nawet do przedszkola. Taki zabieg stosują kilka razy w miesiącu. Zawsze mówiono mi, że po bańkach trzy dni należy pozostać w domu, ciepło ubranym. Co myślą o tym lekarze. Czy bezpieczne są takie zabiegi. Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Agata

kiedyś tak mówiono ale ostatnio czytałam że chodzi o to aby nie przechłodzić "baniek" zaraz po postawieniu, na drugi dzień można chodzić ale nie narażać na schłodzenie.