Stosowanie Carbamazepine a HTZ

Witam.Od 5 latprzyjmuje Carbamazepine w dawce 600mg na dobe.Od trzech lat cierpie na niedobór andregenów.Rozważam przejście na HTZ w dawce jedna injekcja Omnadrenu 250 raz na trzy tygodnie.Moje pytanie brzmi: czy carbamazepina ma wpływ na injekcyjna forme testosteronu?

Dzień dobry

Proszę wcześniej skontaktować się z lekarzem. Należy ustalić przyczynę niedoboru androgenów - pierwotna, czy wtórna? Karbamazepina może nieco nasilać niekorzystny wpływ leku na wątrobę, dlatego przy łączeniu tych dwóch leków powinien Pan sprawdzać co jakiś czas poziom enzymów wątrobowych. Należy również częściej kontrolować morfologię i wykonywać pomiary ciśnienia tętniczego z uwagi na nieco większe ryzyko wzrostu ciśnienia. Proszę z lekarzem ustalić konieczność suplementacji i najlepszą dla Pana dawkę (są różne preparaty testosteronu) oraz częstość jej stosowania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz