Stosowanie Duphastonu przy guzie na jajniku

Witam, zmartwiona brakiem okresu (ok 3 tyg) poszłam na badanie usg na którym wykryto guz na lewym jajniku. Dostałam Duphaston na wywołanie miesiączki, jednak po zażyciu całego opakowania okres dalej się nie pojawił. Czy w takim wypadku guz mógł zahamować miesiączkę? Czy guz mógł zostać pomylony z ciążą? Dodam, że mam wszystkie objawy okresu (rozdrażnienie, boleści podbrzusza, nadęty brzuch), oprócz samego krwawienia. Test ciążowy negatywny. Co w takim wypadku robić? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po ponownym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.