Spóźniający się okres a guzy na jajniku

Witam, Tydzień temu byłam na badaniu i na usg dopochwowym wyszło że mam guza na lewym jajniku. Dodam, że okres spóźnia mi się już 4 tydz. Dostałam duphaston na jego wywołanie, ale po zażyciu całego opakowania nic się nie pojawiło. Czy w takim wypadku mam podejrzewać, że to guz uniemożliwia proces miesiaczkowania, czy raczej jest szansa że guz został pomylony z ciążą? (W 2 tyg braku okresu test ciążowy ujemny). Pozdrawiam.

Ale jakiego typu to guz, jego wielkość, struktura, dokładne umiejscowienie w jajniku??? Nie znam szczegółowych wyników. A jak z wynikami poziomu hormonów? Pytania w sprawie tej zmiany i dalszego postępowania powinna zadawać Pani bezpośrednio swojemu ginekologowi prowadzącemu.