Macica skurczona i uśpione jajniki a brak okresu

Witam, spóźnia mi się okres,zrobiłam USG wyszło że mam "uśpione jajniki" i macica skurczona.Lekarz stwierdził,że może to być PCOS i kazał zrobić badania i wyszło TSH 0,813, FSH 7,36, Estradiol 64,86, Prolaktyna 11,12 czekam jeszcze na wynik DHEA czy mam się już martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani w którym dniu cyklu wykonała Pani badanie, co uniemożliwia pełną interpretację. Wynik prolaktyny oraz TSH są prawidłowe. Wraz z pełnymi wynikami proszę udać się do specjalisty ginekologa.