Stosowanie Gentamycyny i zawroty głowy

Przyjmowałem Gentamycyne 1 zastrzyk dziennie, podwójna dawka przez 5 dni. Lekarz uprzedził mnie, że mogą występować zaburzenia słuchu i zawroty głowy. W trakcie przyjmowania leku myślałem, że senność i zawroty głowy są następstwem mojego trybu życia i zbagatelizowałem ten problem. Po skończeniu leczenia ( jest to 2-gi tydzień) mam nadal zawroty głowy, problemy z koncentracją, pamięcią i senność. Co mogę poradzić w tej sytuacji? Czy może te objawy same ustąpią? Proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety bez wykonania badania lekarskiego nie można postawić diagnozy. Należy udać się do lekarza celem postawienia diagnozy i ewentualnego wdrożenia leczenia. Pozdrawiam