Stosowanie kilku leków na raz przy depresji i nerwicy

stosuje omeprazol już wiem że na czczo dzięki Wam!!! jestem w anglii tutaj nic nie powiedzą:(((mam też angine i dostałam CLARITHROMYCIN. :( OPRÓCZ TEGO LECZE SIE NA DEPRESJE I NERWICE I STOSUJE CITALOPRAM:(lekarz mi powiedział że wszystko to naraz mogę brać i nic się nie stanie????!!!! czy na pewno????przecież mam chory żołądek!!!! pytam bo oni tutaj faszerują lekami ile można!!!nawet o diecie nie wspomnieli! kiedyś brałam tony leków-wiem że teraz nie mogę, ale w silnym bólu mogę coś zażyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymienionych leków zdecydowanie nie można łączyć. Łączenie Citalopramu z Omeprazolem może spowodować wzrost stężenia citalopramu we krwi i ryzyka wystąpienia zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca. Łączenie Klarytromycyny z omeprazolem powoduje natomiast wzrost stężenia we krwi obu leków. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.