Leczenie depresji lękowej i stosowanie leków

Od 2lat leczę sie na depresje lekowa.Przyjmuje 2xdziennie Zoloft50mg i 2xdziennie Nordaz15mg.Dowiedzialam sie ze sok grapefruitowy jest bardzo szkodliwy w połączeniu z lekami ale dokładnie nie wiem z jakimi,dodam ze mam migrenę na która biorę ibuprofen bądź dafalgan+kodeina30mg.Czy biorąc te leki mogę pic sok grapefruitowy.Dziekuje

Popijając lek sokiem grejpfrutowym niemożna zwiększyć w organizmie stężenie leku z poziomu leczniczego do toksycznego.

Witam Panią!
Nie zaleca się popijania leków sokiem grejpfrutowym, ponieważ zmienia on metabolizm substancji powodując jej przenikanie w wyższym stężeniu.
Natomiast jeśli lubi Pani ten sok nie musi Pani całkowicie rezygnować z jego picia, zwłaszcza że jest on bardzo zdrowy. Warto jednak pamiętać, aby spożywać sok po upływie co najmniej 2 godzin od przyjęcia leków.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn