Stosowanie Euthyrox z rana i spożywanie soków

witam przedstawie swoje poczyania poranne i prosil bym o udzielenie mi odpowiedzi na pytania , odrazu po przebudzeniu lykam euthyrox 50 na tarczyce, po pol godziny wypijam sok z 1 cytryny,pomaranczy,grejfrutu, po pol godziny jem szejka z mleka ok 300 mll jogurt naturalny 200ml twarog 120g platki owsiane 100g banan rodzynki slonecznik siemie osropest. czy moge euthyrox popijac odrazu sokiem czy woda i odczekac ? i czy posilek jest ok ze wzgledu na duzo wapnia i magnezu czy cos odjac czy moze dod

Witam. Proponowałabym odczekać z sokiem zwłaszcza jeśli jest dodatek grejpfruta więcej niż 30 minut - dwie godz po po leku będą o.k. Grejpfrut zawiera substancje, które mogą blokować wchłanianie się leków. Proponowałabym też zmniejszyć ilość białka w tym posiłku 300g jogurtu+ 200g sera białego to około 52g białka. W jednorazowym posiłku organizm przyswaja ok. 25-35g reszta obciąża organizm (zwłaszcza nerki), a ten nadmiar też może prowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej. Osoby, które trenują również mając za dużą ilość białka nie poprawiają swoich osiągnięć.

Witam Pana,

Lek należy popić czystą niegazowaną wodą, odczekać i dopiero można sięgać po sok. Proponowałabym również zmniejszyć nieco ilość białka w posiłku. Zbyt duża jego ilośc obciąża nerki i prowadzi do zakwaszenia organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk