Złe samopoczucie po odżywkach

Dobry wieczor zaczolem stosowac gainera po ktorym strasznie zle sie czuje i nie mam apetytu na nic .Chcial bym wiedziec jakie sa skutki uboczne brania takich odrzywek .Dziekuje za odpowiesz

Witaj,
ważne jest to jak wygląda Twój codzienny jadłospis. Powinien być on zbilansowany i urozmaicony, a odżywki powinny jedynie uzupełniać posiłki niezbilansowane pod względem zawartości białka. Zbyt duża ilość białka w diecie jest dla organizmu niebezpieczna, gdyż m.in. prowadzi do odwodnienia organizmu oraz obciąża nerki. Zawartość białka w Twojej diecie powinna być ustalona na poziomie 20% całodziennego zapotrzebowania organizmu, węglowodanów 55%, a tłuszczu 35-30%. Twoje złe samopoczucie prawdopodobnie jest spowodowane zbyt dużą ilością białka w diecie.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl