Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proporcje węglowodanów, białka i tłuszczu dla narzeczonego, który intensywnie ćwiczy na siłowni

Witam . Mój narzeczony intensywnie ćwiczy na siłowni 4xw tygodniu ,ma bardzo mało tkanki tłuszczowej , mam zapytanie jakie proporcje jedzenia powinien jeść ,tłuszcze,węgle i białka ,waga 76 kg wzrost 173 cm . Ćwiczy ćwiczenia siłowe i aeroby w formie 30 min bieżni. Zależy mi na odpowiedzi bo to ja siedzę w garach ;) a każdy mi podaje inne proporcje każdy mam na mysli osoby pracujące na siłowni. Dziekuje z góry za odpowiedz Pozdrawiam Karina
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy

Masz ochotę na coś słodkiego? Spróbuj czegoś nowego - proponujemy egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy. Nie martw się, że to może być za trudne. Instrukcja podana jest na filmie.

Witaj,
spożycie białka powinno utrzymywać się na poziomie nie wyższym niż 12-15%. Przyjmuje się, że podaż tego składnika w diecie powinno wynosić ok. 1,4g/kg m.c. w dyscyplinach wytrzymałościowych oraz 1,8g w dyscyplinach szybkościowo-siłowych. Są to założenia ogólne, gdyż na wielkość spożycia białka ma wpływ objętość i intensywności treningu, płeć, wiek, stan organizmu, skład ciała, wartość energetyczna diety oraz jakość białka w diecie. Jeżeli chodzi o węglowodany w ciągu godziny po zakończonym wysiłku należy spożyć około 60 – 80g łatwo przyswajalnych węglowodanów w formie płynnej (izotoniczne napoje). Dzienne zapotrzebowanie wynosi 300-400 g/dobę jednak to też jest zależne od wielu indywidualnych czynników.Natomiast zawartość tłuszczy w diecie powinna kształtować się na poziomie 70 g/dobę.

Pozdrawiam
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy