Jakie powinny być proporcje spożywania węglowodanów, białka, tłuszczy w diecie 1000-1200 kcal?

Jakie powinny byc proporcje spożywania węglowodanów, białka, tłuszczy w diecie 1000-1200 kcal? W jakich porach powinno jeść się więcej węglowodanów, białek, tłuszczy a kiedy mniej? Z góry dziekuje za odpowiedź.

Wita, procentowy rozkład białek:tłuszczy:węglowodanów to 10-15% : 25-35 % : 50-65% energii, oczywiście przy diecie redukcyjnej należy doliczyć więcej białka w celu zabezpieczenia mięśni. Rozkład w ciągu dnia powinien być zrównoważony, jedynie wieczorny posiłek powienien zawierać mniej węglowodanów i tłuszczu.

Witam!
W diecie oprócz kalorii istotne są składniki tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Dieta 1000-1200 kcal jest dietą bardzo ubogoenergetyczną. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60-55% z węglowodanów (kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste), 25-30% z tłuszczu (orzechy, nasiona słonecznika, masło, oleje roślinne) i około 15 % białka (mleko, produkty mleczne, mięso, ryby). Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska