Dieta odchudzająca dla 19-latki

jakaś tania dieta ? mam chory kregoslup i nie moge go obciązać ale chciałaym dbac o forme mam 19 lat 158cm wzrostu i 65 kg. choruje na Chorobe scheuermanna nie dawno sie o tym dowiedziałam. wczesniej prowadziłam aktywny tryb zycia i poprostu uwazałam na to co jem. teraz mam problem bo nie wolno mi obciążąć kregosłupa a chciałabym trzymac formę. jakie mogę stosowac cwiczenia i dietę ? Pozdrawiam Paulina

Witaj,
będąc w tak młodym wieku, kiedy organizm rośnie i cały czas się rozwija nie powinnaś stosować zbyt niskokalorycznych diet. Dlaczego? Ograniczając kaloryczność diety tym samym ograniczasz szereg często bardzo ważnych produktów będących źródłem cennych składników mineralnych oraz witamin dla organizmu. To z kolei przyczynia się do zahamowania wzrostu oraz prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu, dlatego szczególnie przy odchudzaniu warto zwrócić uwagę na odpowiednią podaż składników odżywczych oraz jakość produktów.

Polecam artykuł:
http://biziel.dobrydietetyk.pl/porady/nadwaga-i-otyosc/przemyslane-odchudzanie/

Pozdrawiam,
Monika Biziel