Spożywanie wafli ryżowych na diecie

witam ,podczas diety jem wafle ryżowe, czasami ,i smaruje je lekko serkiem alemette, czy robię błąd, pozdrawiam,

Witam,
Wafle ryżowe należą do lekkich i niskokalorycznych produktów spożywczych i w umiarze mogą być z powodzeniem stosowane w większości diet, w tym redukcyjnych. Problemem jednak jest serek Alemette, gdyż wbrew nazwie swoim składem bardziej przypomina masło niż ser - jest bardzo tłusty. Radziłabym zastąpić go domowej roboty pastą z twarogu chudego i jogurtu naturalnego lub chudym serkiem homogenizowanym.

Witaj, wafle ryżowe są dobrą formą przekąski zaplanowaną między głównymi posiłkami. Jednak jako produkt przetworzony nie zalecałabym, aby głownie na nich opierała się dieta. Podstawą każdego posiłku powinny być węglowodany złożone np. pieczywo pełnoziarniste.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl