Spożywanie wafli ryżowych na diecie przez 25-latkę

Witam. Chciałam zapytać jak to jest z waflami ryżowymi można je jeść na diecie czy nie? Słyszałam całe mnóstwo różnych opinii, kupuję tylko takie, które w składzie mają ryz brązowy.

Witam Panią,

Zapewne i na tym portalu przeczyta Pani różne opinie na temat wafli ryżowych. Moje zdanie jest takie, że można je spożywać ale jako przekąskę na IIśniadanie lub podwieczorek. Nie powinien to być zamiennik razowego pieczywa zjadanego np na śniadanie do kanapek. Musi Pani również czytać składy fafli i wybierać te które nie tylko są z brązowego ryżu ale również maja jak najkrótszy skład, jak najmniej soli i sztucznych dodatków. Oczywiście należy ja spożywać z umiarem a nie np całe opakowanie jednego dnia.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Jak najbardziej wafle ryżowe można jeść na diecie jednak jest jeden warunek, otóż muszą być one wliczone w całodobowy bilans energetyczny. Nie można sądzić i wierzyć, że spożywanie większej ilości wafli ryżowych spowoduje ubytek masy ciała! Cała dieta musi być zbilansowana i wówczas w ramach np. II śniadania można zjeść sobie 2 wafle z chudą wędliną i warzywami. Jednak tak jak wspomniałam najważniejsze jest to żeby wziąć pod uwagę rozkład kaloryczny dnia i zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Jeśli są one odpowiednio wkomponowane w dietę to nie ma przeciwwskazań. Natomiast należy pamiętać o tym, że jest to żywność przetworzona i również zawiera sporo kalorii. Nie jest najlepszym pomysłem zamiana chleba na wafle ryżowe lub sucharki bo zazwyczaj wtedy nie możemy się tym najeść i musimy zjeść więcej.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/