Bulimia, nerwica lękowa i początki depresji a stosowanie leków

Dzień dobry, biorę seronil w małej dawce 15mg od września (przy większych mam niepokój, a przeszłam przez sporo leków), mam bulimię i nerwice lękową a teraz zaczyna się depresja mimo że od 2 dni biorę lamotrix 12,5 i jest gorzej. Chciałabym przejść na depralin - kiedyś brałam ale przerwałam ze względu na faceta (dysfunkcje sexualne) - jak przejść z fluoksetyny? Chyba że może inny lek..ale ten kiedyś mi pomógł. Dziękuję i pozdrawiam.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Wszystkie te zaburzenia leczy się psychoterapią. Leki tez są potrzebne przy ich dużym nasileniu Ale powinna Pani włączyć też psychoterapię, ponieważ leczenie farmakologiczne jest tylko objawowe a nie sięgające do przyczyn samego zaburzenia. Natomiast branie leków powinna Pani ustalać tylko z psychiatrą. I być z nim w stałym kontakcie, sama nie decydując o tym jakie leki i w jakich ilościach Pani bierze.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
niezależnie od tego jakie otrzyma Pani wskazówki tutaj, to decyzja odnośnie leczenia zapadnie w gabinecie u psychiatry. Dlatego zachęcam do rozmowy z lekarzem i opowiedzenie mu tego co Pani opisała.
Pozdrawiam
M. Prus

Witam,co prawda nie odpowiem na Pani pytanie,gdyż nie jestem lekarzem,tylko psychoterapeutą, ale chciałam Pani powiedzieć, że często jest tak, że kiedy nie zajmiemy się przyczyną choroby,a jedynie usuwaniem objawów, to jedne objawy będą zamieniały się na inne, czyli np.usuniemy lęk-pojawi się depresja, usuniemy depresję - pojawią się np
obsesyjne myśli itd. Itd. Proszę pomyśleć,czy to ma sens. Objawy są informacją,że coś nie gra w naszym życiu. Proszę pomyśleć o psychoterapii, chyba że Pani korzysta z tej formy pomocy,bo w sumie tego nie wiem. Pozdrawiam.