Seronil oparty jest na fluoksetynie. Badania japońskich naukowców z Wydziału Farmakologii Nippon Medical School jednoznacznie mówią, że zachodzą zmiany w "plastyczności" mózgu osobników, które przyjmowały fluoksetynę. Stwierdzono doświadczalnie, że po dłuższym zażywaniu występują naprzemienne stany obniżonej i podwyższonej aktywności (podobne do dwubiegunowych zaburzeń afektywnych) oraz podwyższony poziom lęku.

Badania te mogą wyjaśniać mechanizm odpowiedzialny za skutki uboczne przyjmowania fluoksetyny, tj. huśtawki nastrojów, okresy hipo- i hiperaktywności, a także lęk.

Minusem jednak jest brak badań na ludziach – wyciągnięte wnioski są raczej per analogiam.
A zatem trudno stwierdzić kiedy może Pani odczuwać negatywne skutki przyjmowania leku.

Moim zdaniem lepiej pomóc sobie przy pomocy dobrej psychoterapii, ponieważ ani różowa pigułka ani niebieska tabletka nigdy nie rozwiążą Pani problemów.
Rozwiązać je może jedynie Pani sama - i w tym pomaga psycholog, psychoterapeuta.
Proszę o tym pomyśleć! I do dzieła!

Serdecznie pozdrawiam!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

0

Ogólnie efektów działania leków przeciwdepresyjnych można się spodziewać po co najmniej 2 tygodniach nieprzerwanego stosowania. Efekty uboczne mogą, ale nie muszą, pojawić sie szysbciej. W razie czego warto wykazać się cierpliwością, być w kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym, a także rozpocząć psychoterapię, która pomoże poradzić sobie z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami choroby ( a nie tylko jej objawami).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty