Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam,
Skutki uboczne leku :
Najczęściej występujące to: nudności, nerwowość, niepokój, lęk, bezsenność, senność, ból głowy, suchość w jamie ustnej, potliwość, biegunka. Ponadto mogą wystąpić: ze strony przewodu pokarmowego - zaburzenia łaknienia, niestrawność, wzdęcia, zaparcie, wymioty, zaburzenia smaku; ze strony układu nerwowego - uczucie zmęczenia, zawroty głowy, zaburzenia czucia, obniżenie libido, nieprawidłowe sny, pobudzenie.
Seronil (subst. czynna to fluoksetyna) wskazany jest

· w leczeniu epizodów dużej depresji
· w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych

· w leczeniu bulimii (jako uzupełnienie psychoterapii w celu zmniejszenia chęci objadania się i zwracania spożytych pokarmów).

Zasadniczo jak podaje nawet powyższy wyciąg z opisu leku bulimię leczy się psychoterapeutycznie. Powinna Pani sobie z tego zdawać sprawę jeżeli chce się Pani wyleczyć. Ja stosuję czasami hipnoterapię w celu zmniejszenia apetytu.
Powinna Pani koniecznie wszcząć psychoterapię ale także
poinformować lekarza o niepożądanych skutkach. W ostateczności może Pani przecież zmienić lekarza.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
.

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Fluoksetyna jest zalecanym lekiem w przypadku bulimii gdyż zmniejsza ilość napadów objadania się. Niestety, podobnie jak inne leki z grupy inhibitorow wychwytu zwrotnego serotoniny może nasilać apetyt. Jest duża szamana, że to działanie niepożądane ustąpi po 10-14 dniach.

0

Ewentualne zmiany w farmakoterapii powinna pani konsultować z lekarzem prowadzącym. Seronil jest lekiem zarejestrowanym w leczeniu bulimii, ale zazwyczaj w znacznie większych dawkach niż pani przyjmuje. Zdarza się, że normalizuje on apetyt lub prowadzi do odzyskiwania masy ciała. Nie powinien on jednak wywoływać napadów głodu.
Ponadto, tydzień czasu to zbyt krótko by Seronil w ogóle zaczął działać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy