Stosowanie leków w leczeniu depresji

Możliwe że seronil zacznie działać gdy brałam 20mg 1 tydzień i biorę dawkę 40mg od 4 tyg,a poprawa zerowa?na razie są objawy związane z wprowadzaniem leku.dodam że mam zdiagnozowana b.ciezka depresję,61pkt-Skala Becka.dr mówi że jestem najciezszym przypadkiem jaki miał.reaguje powoli.mam psychoterapię 10mies.poza tym odstawilam asertin 100mg dzień przed fluoksetyna-psychiatra tak kazał,że nie trzeba stopniowo,nast.dzien fluo20mg zamiast asertinu.poddaje sie-jest nadzieja ze fluo zacznie działać?

Zwykle leki przeciwdepresyjne zaczynają działać około 2 tygodni od zastosowania. Często dobranie odpowiedniego zestawu leków, które najlepiej zadziałają na konkretną osobę, może trochę trwać. W tej jednak sytuacji zachęcałabym do stałego kontaktu ze swoim lekarzem i poszukiwania najlepszego rozwiązania farmakologicznego oraz omawiania objawów i braku poprawy ze swoim psychoterapeutą. Rozumiem, ze w tej sytuacji trudno o cierpliwość i raczej jest oczekiwanie poprawy, zdarzają się jednak sytuacje, że depresja leczy się trudno, a poprawa wymaga wiele zaangażowanej pracy nad sobą.

Witam serdecznie, witam to skomplikowana sprawa, jeżeli nic nie pomaga to są następuące możliwości -
1. zmiana leków
2. zmiana psychiatry
3. zmiana psychoterapeuty - dobre wsparcie psychoterapeutyczne to bardzo istotna
sprawa przy mieszanym typie leczenia.
Ale chyba aż tak źle nie jest skoro Pani to napisała.
Pozdrawiam i życzę pogodnych i zdrowych świąt