Stosowanie kuracji hormonalnej na problemy z cerą trądzikową

witam, mam 37 lat, problemy z cerą (buzia, plecy, dekolt, szyja), dość obfite owłosienie i problem z wrastaniem włosów- robią się krosty, mocno swędzi, możliwe, że to zapalenie mieszka przywłosowego. Zmieniłam dermatologa i on polecił mi kurację hormonalną - chodzi o cerę, wcześniej zlecił badania, czy ma pani doświadczenie w kwestii efektywności, chodzi mi głównie o to czy efekt będzie długotrwały, bo jeśli to hormony to czy 8-miesięczna kuracja wystarczy by to wyregulować. odnośnie tej kuracji hormonalnej na cerę, zapomniałam dodać, że mam torbiele w piersi (lewej i prawej) oraz mam też tłuszczaka i wyczytałam, że może to być przeciw wskazaniem do leczenia hormonalnego, czy to prawda

Zmiany w piersiach mogą być przeciwskazaniem do leczenia hormonalnego. Z drugiej strony moga być skuteczną drogą do poprawy stanu skóry. Uwazam , ze powinna Pani zasięgnać opinii ginekologa w zakresie wskazań i przeciwskazań do leczenia hormonalnego. Moze trzeba rozwazyc peelingi czy zabiegi laserowe (oczywiście jesienią)
Ewa Rybicka

Jeśli ginekolog zezwoli wtedy można wprowadzić kurację hormonalną, do tego czasu można zgłosic się na konsultację i zostaną przepisane maści do smarowania na skórę, aby zapobiec dalszemu powstawaniu krost oraz swędzeniu.Można również zastosować peelingi medyczne i laser. Natomiast na wrastające włosy najskuteczniejsza jest mikrodermabrazja ,a po serii zabiegów - zastosowanie depilacji laserowej, jeśli kolor włosów jest ciemny.