Stosowanie leków przeciwdepresyjnych na początku ciąży

Witam. Co w sytuacji kiedy kobieta nie wie, że jest w ciąży i stosuje leki przeciwdepresyjne:Alventa 75 i Spamilan 5 (2 razy dziennie)? Obawiam się ciąży po pettingu w dni płodne. Co prawda nie doszło do wytrysku, miałam też normalny okres po tym wydarzeniu. Jednak naczytałam się informacji, że mimo okresu można być w ciąży, że testy mogą się mylić, że jest ryzyko.. Leki biorę na nerwicę. Jeśli obawiam się ciąży powinnam je odstawić? Czy stosowanie ich na początku ciąży jest bardzo groźne?

Jako psycholog pominę kwestie związane z prawdopodobieństwem zajścia w ciążę. Zwrócę tylko Pani uwagę na fakt że Pani obawy są wyrazem Pani konfliktu wewnątrznego związanego z aktywnością seksualną. Proponuje omówić to z Pani psychiatrą i psychoterapeutą.