Stosowanie leków przed posiłkiem

Witam. Mam kilka pytań. Dlaczego niektóre leki należy przyjmować przed posiłkiem? Czy przyjmowanie leków "przed posiłkiem", oznacza to samo co "na czczo"? Jakie są konsekwencje przyjęcia lekarstwa po posiłku, podczas gdy zalecane jest przyjmowanie przed posiłkiem?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli lek należy zażywać na czczo, oznacza to najczęściej, że pokarm moze zaburzać wchłanianie leku. Bezpośrednio przed posiłkiem należy natomiast przyjmować leki,które z pokarmem wchłaniają się lepiej.