Stosowanie leków przy refluksie żołądkowo-przełykowym

Od grudnia mam objawy refluksu zdiagnozowane przez laryngologa oraz gastroenterologa. Do tej pory nie dostałam skierowania na żadne badanie. Brałam leki: ipp 2 x 20,ale miałam po nim zawroty głowy i wzdęcia. Kolejno lekarz zapisał Mesopral, brany 2 tygodnie 2x 40 mg. Na początku była lekka poprawa, a od piątku zaczęłam mieć silne pieczenie w żołądku,ucisk w klatce piersiowej oraz przełyku,prawie całe dnie mam problemy z oddychaniem. Lekarz zmienił lek na Gasec i żadnych skierowań. Proszę o radę

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać badanie gastroskopowe z testem ureazowym oraz w dalszym ciągu kontynuwać leczenie IPP.