Stosowanie leku Asentra a ryzyko wystąpienia drgawek u 5-letniego dziecka

Witam proszę o opinię.Mojemu dziecku ,5lat i 3miesiące lekarz psychiatra przepisał lek asentra50mg,proszę o opinię czy jest to lek odpowiedni dla niego,gdyż jako skutek uboczny mogą pojawić się drgawki a 5miesięcy temu dziecko miało drgawki pierwszy i na razie jedyny raz w życiu.Obawiam się czy w związku z tym lekiem nie wywołam kolejnego ataku drgawek

Szanowna Pani,

Wszystkie leki na depresje zwiększają ryzyko drgawek choćby minimalnie. Jeżeli stosowanie tego leku jest wg Psychiatry konieczne to należy skonsultować się z neurologiem w celu optymalizacji leczenia padaczki.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik