Stosowanie leku Beto 100ZK a spożywanie soku grejpfrutowego

Czy lek p/cisnien Beto 100ZK nie wchodzi w reakcje w sokiem grejfrutowym , innymi sokami cytrusowymi ? Czy przerwa 4 g przed /po lekach wystarczy? Czy jedzenie skorek od pomaranczy , cytryny ( w lyzeczka/ dzien) naturalnie reguluje cisnienie (obniza za wysokie, podwyzsza za niskie)? Za nadcisnienie odpowiada jeden nerw (jesli nie ma mechan uszkodzen ) dlaczego wiec nie prowadzi sie zabiegu wyciszenia/zamrozenia nerwu zamiast toksycznych lekow?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sok grejfrutowy nie powinien mieć wpływu na metabolizm leku Beto 100 ZK, nie ma badań na temat wpływu skórek od cytrusów na wartości ciśnienia. A teoria na temat nadciśnienia - regulacja przez jeden nerw, według obecnej wiedzy medycznej jest nieprawdziwa.
Pozdrawiam