Stosowanie leku Dicortineff u 14-miesięcznego dziecka

Witam , podaję mojej 14 miesięcznej córeczce lek dicortineff do noska ( 3xpo 1 kropli do noska dziennie). Podaję go juz 4 tydzień najpierew z racji płynu w uszkach a teraz z powodu zatkanego noska. Czy można ten lek tak długo stosować ? Wizytę mam u lekarza dopiero za 1, 5 tyg. i nie wiem co robić. Nie pytałam wcześniej lekarza ponieważ nie czytałam ulotki. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam, Kasia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bez wyraźnego zalecenia lekarza leku nie powinno się stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeśli tylko jest to zatem możliwe, sugeruję wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.