Stosowanie leku Duomox na bóle gardła

witam,jakiś tydzień temu brałam antybiotyk-duomox na gardło, ale po siedmiu dniach gdy skończyłam go brać ból gardła nie ustąpił więc zażyłam wczoraj lek na ból gardła-envil, po jakimś czasie po zażyciu tabletki do ssania zrobiłam się czerwona i wszystko zaczęło mnie swędzieć, miejsca zaczerwienione są bardzo gorące, jestem rozpalona na twarzy choć nie mam gorączki. czy to może być uczulenie na ten lek czy może jest jakaś inna przyczyna ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może to być reakcja uczuleniowa na lek. Konieczna jest wizyta u lekarza, jeżeli jeszcze Pani nie była to proszę się udać.