Ebivol a trening na siłowni

Witam. Biorę lek Ebivol 5mg, ze względu na podwyższone ciśnienie i puls. Teraz wszystko się unormowało. Lek biorę o 7 rano, a o 8:30 jestem już na siłowni - trening kardio (bieżnia, rowerek). Mimo starań, nie przekraczam pulsu 120, mimo że trening powinien być 135-140. Czy to efekt leku? Czy powinienem się zachowywać, tak jak bym nie brał leku i dążyć do zalecanych 135-140 uderzeń. Jak Ebivol wpływa na trening kardio? Może powinienem zmienić porę przyjmowania albo dawkę Ebivolu? Nie chciałbym szukać zamiennika, bo Ebivol dobrze na mnie działa, ale nie wiem jak połączyć przyjmowanie leku z treningami na siłowni. Proszę o radę, jak ustalić godzinę przyjmowania Ebivolu w odniesieniu do treningów na siłowni. Może powinienem to skonsultować ze swoim lekarzem? Z góry dziękuję za każdą poradę. Pozdrawiam, Michał Z.

Zastosowanie leku obniżającego ciśnienie krwi może mieć wpływ na przebieg treningu (szczególnie jeżeli występuje on praktycznie bezpośrednio po przyjęciu leku). Proszę skonsultować plan treningowy z lekarzem, który przepisał Panu leki na nadciśnienie - jest to najlepsza osoba do określenia tego w jaki sposób powinien Pan zmodyfikować swój tryb życia podczas stosowanego leczenia.