Nadciśnienie a trening na siłowni

Czy mając nadciśnienie można ćwiczyć na siłowni?

Przy nadciśnieniu na pewno należy zwrócić uwagę na dietę! Należy dobrać sobie odpowiedni program żywieniowy. Jeśli chodzi o ćwiczenia - ruch jest bardzo dobrym lekiem na nadciśnienie. Należy rozpocząć od spacerów i w zależności od samopoczucia i kondycji stopniowo zwiększać aktywność fizyczną. Powodzenia!

Witam serdecznie,

Przy nadciśnieniu można ćwiczyć na siłowni jednak obciążenie i intensywność treningu musi Pan dostosować do własnych możliwości i obserwować swój organizm. Najlepiej też skonsultować to z lekarzem.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk